Новини

Головна » Новини   

Відзначення 30-ї річниці виведення військ із Афганістану у загальноосвітній школі І-ІІ ступенів с.Шендерів

    З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від пекельних років афганської війни. Але час не викреслює з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

  15 лютого у загальноосвітній школі І-ІІ ступенів  с.Шендерів  відбулясь  лінійка-реквієм з нагоди відзначення 30-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У заході взяли участь голова села Соболь Л.Є., голова Тиврівської  районної спілки ветеранів афганської війни, учасники бойових дій села Шендерів Карелін  Андрій, Соболь Василь, мати  загиблого воїна-афганця Сташенко Людмила Григорівна.

  Колектив школи завжди ретельно готується до зустрічі почесних гостей.        Борис Петрович Сташенко житель с.Потуш , колишній учень нашої школи  не повернувся з тієї війни. Про те, що учні та односельчани пам’ятають загиблого в Афганістані свідчить пам’ятний знак біля школи, де завжди живі квіти. Це знак того, що подвиг юнаку вічно житиме серед людей.

   Лінійку розпочала директор школи Василик Антоніна, яка у своєму виступі висловила  подяку і шану ветеранам, воїнам-інтернаціоналістам  та матері Сташенко Л.Г. загиблого воїна-афганця за їх мужність, незламність, хоробрість,а також  висловила співчуття рідним та близьким героя ,бажаючи  міцного здоров'я, родинного благополуччя, мирного неба над головою.
  Учні школи декламували
 вірші в  пам’ять загиблого односельчанина та жертвам війни в Афганістані.

    Учитель української мови Василик Микола створив залізобетонну композицію «Червоні маки у чорній вазі», яку встановив біля пам’ятної  стели. Присутні вшанували загиблого воїна  хвилиною мовчання .

Зі словами скорботи виступили воїни – афганці з смт Тиврів та Сутиски. Вони не нарікають на долю, не вважають себе героями, хоча рани Афганістану не залікувати ніколи

    Гості відвідали шкільний музей.

    Плин часу не затьмарив спогадів про цю війну , пам’ять продовжує нагадувати про ті жахливі часи. Для нас важливо пам’ятати про всі історичні події і робити висновки.

    Мирне небо, щасливе майбутнє! Ось ті життєві орієнтири, до яких ми повинні прагнути.

 Продовження тексту новини07.03.2019 | Aдмін

Вернутись назад


Всі новини
 • Контакти

   Адреса:

   Вінницька обл.
   Тиврівський р-н,
   с. Шендерів,
   вул. Ленінська, 60
   23334

   Тел.: (04355)2-64-48
   Email: school_shenderiv@ukr.net